Powrót do: Schody

Jakie schody do balkonu kupić?


Jest cudowne lato, Twój ogród zaczyna mienić się setkami kolorów. Idealnie było by gdyby udało się wyjść wprost z salonu do niego i podziwiać go z bliska. Postanawiacie wraz z mężem zamówić schody do balkonu. Tak w skrócie wygląda powód dla którego ostatecznie i tak kupicie schody granitowe.

Zdarza się również, że wymieniamy drewniane schody na inne. Co wtedy zrobić z deskami? Nie musisz ich trzymać na dworze ani w piwnicy. Zdecydowanie lepiej się je oddać na skup starych desek. Ty pozbędziesz się problemu, a deski może będą miały drugie życie.

Drewniane schody z ogrodu na balkon

Najpierw raz z mężem decydujecie się na drewniane schody z balkonu do ogrodu. Jednak już w pierwszym roku przy pierwszym deszczu dociera do was, że był to jeden z gorszych pomysłów. Dlaczego? Sprawa jest bardzo, ale to bardzo prosta.

Drewniane schody kiedy jest rosa lub co gorsza pada deszcze po prostu stają się niesamowicie śliskie. Co ciekawe fenomen ten dotyczy tylko schodów zbudowanych z drzew rodzimych, sosny, dębu, wierzby czy brzozy, nie dotyczy on schodów zbudowanych z drzew egzotycznych, ale te co istotne są niesamowicie drogie, a więc ostatecznie zdecydowaliście się np. na schody dębowe, które przy porannej rosie nie nadają się do użytku, są śliskie, a już po miesiącu mimo tego, że producent zapewniał, że zastosował najbardziej paskudne impregnaty jakie miał i nic na nich nie urośnie przez lata widać mech.

Schody z płytek

Dlatego dalej zamiast schodów granitowych wybraliście schody z płytek. Latem przecudne, padał deszcze rosa, a na nich się nie ślizga, dlaczego? Ponieważ to gres, wspaniały, szorstki gres. Jednak kiedy nadeszły pierwsze mrozy całe schody tak jakby napuchły, a na wiosnę wszystkie płytki odpadły.

Ostatecznie poszliście po rozum do głowy i zdecydowaliśmy się na schody granitowe. Okazuje się, że po pierwsze są jeszcze mniej śliskie od płytek gresowych, a po drugie nie odpadły na wiosnę, dlaczego? Ponieważ w przypadku tego typu schodów stosuje się zupełnie innych sposób ich mocowania. Dodatkowo mijają miesiące, a one nie zarastają, dlaczego?

Gres to nie drewno, ciężko, aby na nim cokolwiek urosło. Dlatego od razu polecam kupić schody granitowe zamiast tracić pieniądze i cenny czas na coś czego nie potrzebujesz i za rok trzeba będzie wymienić.

Dobry skup starych desek znajdziesz na:  www.staredrewnokielce.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy