Powrót do: Hobby

Jak chronić dom konia czyli stajnię przed owadami?


Wszyscy miłośnicy koni oraz ich właściciele zdają sobie sprawę jak latem owady mogą umilić życie zarówno ludziom jak i zwierzętom. Człowiek ma o tyle dobrze, że sam może zadbać i zaopatrzyć się w odpowiednie środki owadobójcze by chronić swoje ciało, niestety koń sam nic nie zrobi, dlatego też trzeba mu w tym pomóc.

Środki zwalczające owady

W dzisiejszych czasach są szeroko dostępne produkty przeciw owadom jak i specjalne wyroby, które chronią te zwierzęta. Jakie więc artykuły chronią konia przed owadami? A mianowicie są to moskitiery, maski, derki siatkowe, spraye oraz specjalne frędzle które odstraszają owady.

Najtańszym produktem są gumowe frędzle przeciw owadom i kupić je można już od dwunastu złotych. Drugim co do ceny produktem są maski wykonane z siatki i nauszniki. Ich ceny kształtują się od dwudziestu do osiemdziesięciu złotych. Jeżeli chodzi o środki w postaci kosmetyków to jest ich bardzo dużo.

Występują w postaci sztyftów, kremów, sprayów, żeli, płynów, balsamów oraz łapek. Ich ceny są różnorodne i wszystko zależy od firmy, wielkości opakowania oraz zastosowania. Najdroższe akcesoria dla koni, które odstraszają owady to tak zwane derki siatkowe.

Są to najlepsze produkty z wyżej wymienionych i występują w kilku kategoriach takich jak:  derki siatkowe z ochroną brzucha, , derki siatkowe treningowe (posiadają wycięcie na siodło, derki siatkowe z kapturem jak również klasyczne derki siatkowe, które zapięcia mają albo na pasy pod brzuchem albo na klatce.

Lekkie derki dla konii

Derki siatkowe wykonane są z lekkich i przewiewnych materiałów, które dają wysoki komfort koniom oraz umożliwiają łatwą pielęgnację ich właścicielom. Wytrzymałe materiały, z których są wykonywane, gwarantują ich długą żywotność. Ich ceny wahają się od osiemdziesięciu złotych do dwustu, ale moim zdaniem to niezbyt wygórowana cena jak na produkt, który posłuży nam kilka lat. 

Warto wiedzieć również, że za brak owadów odpowiedzialne jest odpowiednie żywienie koni, a więc i zdrowe pasze dla koni i sieczki dla koni. Należy zadbać o to aby pochodziły ze sprawdzonego źródła. To zagwarantujemy naszym koniom zdrowie. Sprawdzonym źródłem skąd brać suplementy dla żywienia koni jest ta firma.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy