Powrót do: Hobby

Leczenie kanałowe w Krakowie - Profesjonalna usługa dentystyczna


Leczenie kanałowe Kraków to chyba jeden z najmniej lubianych przez wszystkich zabiegów stomatologicznych. Kojarzy się zazwyczaj z nieprzyjemnym uczuciem bólu, choć tak naprawdę sam zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Czym właściwie jest leczenie kanałowe w Krakowie i na czym polega sam zabieg? Kiedy dochodzi  do uszkodzenia zęba, na skutek powstania stanu zapalnego miazgi wewnątrz zębowej, ząb zaczyna umierać, powodując bardzo uciążliwy ból, stanowiący reakcję na stan zapalny. Aby uchronić go przed ekstrakcją i całkowitą utratą zęba, stosuje się leczenie kanałowe.

Precyzyjne oczyszczanie zębów

Polega ono na precyzyjnym oczyszczeniu zęba ze zmienionej chorobowo miazgi a następnie na opracowaniu kanałów. Mówiąc potocznie chodzi o oczyszczenie wszystkich kanałów zęba z bakterii, które mogłyby powodować dalszy stan zapalny.

Następnie oczyszczone już kanały są dezynfekowane, po czym, wprowadzany jest odpowiedni materiał, zazwyczaj gutaperka z uszczelniaczem. Ostatnim etapem leczenia kanałowego Kraków jest odbudowa ubytku zęba do stanu pierwotnego. Najmniej przyjemnym etapem dla pacjenta jest chemiczno – mechaniczne oczyszczanie kanałów zębowych przy użyciu narzędzi.

Personel stomatologiczny

Natomiast dla personelu stomatologicznego najmniej przyjemnym etapem jest otwarcie komory zęba, ze względu na zapach, który może się wydzielać z miazgi w stanie rozpadu zgorzelinowego.

Leczenie kanałowe Kraków to skuteczna metoda na wyleczenie zęba bez konieczności jego usunięcia, jednak jak każda ingerencja medyczna niekiedy może zakończyć się powikłaniami. Są różne powody niepowodzenia leczenia kanałowego, jest to jednak jedna z bardziej skutecznych metod na uratowanie uszkodzonego zęba. 

Źródło: www.stomatologiatomaszewska.com/leczenie-kanalowe-endodoncja/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy