Powrót do: Hobby

Suplementy na pamięć i koncentrację z apteki


Pamięć i koncentracja zazwyczaj idą w parze. Pamięć jest zdolnością mózgu do rejestrowania i ponownego przywołania informacji, wrażeń zmysłowych oraz skojarzeń. Koncentracją natomiast określamy zjawisko polegające na skupieniu, skierowaniu uwagi na określoną myśl, przedmiot, zagadnienie i utrzymywanie jej przez określony czas.

Problemy z koncentracją

Koncentracja może następować samoistnie, bez wyraźnej woli człowieka lub też może zostać pobudzona pod wpływem świadomego działania, poprzez skierowanie i zintensyfikowanie uwagi na wybranym bodźcu. Zaburzenia pamięci i koncentracji mogą objawiać się w różny sposób.

Jest to zarówno trudność zachowania uwagi podczas wykonywania określonych czynności manualnych lub intelektualnych, ale także trudności w natychmiastowym zapamiętywaniu informacji, wrażenie ciągłego bujania w obłokach.

Zaburzenia u małych dzieci

U dzieci zaburzenia koncentracji oraz problemy z zapamiętywaniem mogą być spowodowane uczuciem silnego niepokoju. Może to dotyczyć sytuacji w domu, w szkole lub wśród rówieśników. W tym przypadku rozmowa z psychologiem szkolnym może odblokować psychikę dziecka, bez konieczności przeprowadzania kuracji medycznej. U dorosłych w zaburzenia pamięci i koncentracji są wynikiem stresu i zmęczenia, ale mogą mieć też podłoże neurologiczne i stanowić objawy poważnych chorób, jak np. Alzheimer, depresja czy choroby mózgu.

Zachowanie prawidłowej koncentracji

Aby zachować prawidłową koncentracje i uniknąć problemów z pamięcią należy podczas wykonywania określonego zadania unikać wszelkich rozpraszaczy typu radio, telewizor, głośne rozmowy domowników czy współpracowników.

Warto też dostarczać organizmowi odpowiednia dawkę niezbędnych składników mineralnych. Takie preparaty jak Bilobil Forte poprawiają krążenie i zaopatrują mózg w tlen i glukozę, co poprawia pamięć i koncentrację.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy