Powrót do: Kominki, wkłady kominkowe

Jak zainstalować biokomninki wiszące


Nie jest powszechnie znany fakt, że wybieramy biokominki wiszące przede wszystkim ze względu na ich wygląd. Tak samo, jak biokominki na ścianę, są to obiekty hipnotyzujące, które wnoszą niesamowitą atmosferę ognia w centrum pokoju. Niektóre modele obracają się o 360°, nawet podczas pracy. Inne są w pełni przeszklone. Trzeba wiedzieć, że biokominki wiszące lepiej nadają się do dużych pomieszczeń i wysokich sufitów. Przewód kominowy odprowadzający dym przez dach jest często wykonywany na zamówienie.

Biokominki wiszące i ich rodzaje

Modele zawieszane są jednak najbardziej efektywne. Otwarte biokominki wiszące nie są wystarczającym elementem grzewczym dla domu, ale stanowią doskonałe uzupełnienie ogrzewania na zimne pory roku. Zamknięte biokominki na ścianę lub wiszące pod sufitem uwalniają więcej ciepła do pomieszczenia, są to także urządzenia energooszczędne.

Jak działa biokominek wiszący?

Jest to spalanie alkoholu, więc aby uniknąć wszelkich problemów, wybierzmy dobrej jakości etanol, który będzie się spalał prawie bezzapachowo. Zaleca się dobrą wentylację pomieszczenia. Jest to również jego najbardziej wydajny rodzaj. Kanał koncentryczny umożliwia odprowadzanie dymu z jego centralnej części. Gwarantuje to zwiększenie bilansu energetycznego domu.

Instalacja kominków na bioetanol

Instalacja kominka na bioetanol jest stosunkowo prosta, jednak zaleca się, aby w instalacji kominka na bioetanol brały udział co najmniej dwie osoby. Przeważnie biokominki wiszące często składają się z dwóch części: przewodów rurowych i samego komina.

Najprostszym sposobem zainstalowania ognia na bazie bioetanolu jest montaż tych dwóch części w pierwszej kolejności. Daje to również lepsze wyobrażenie o wielkości, a tym samym lokalizacji kominka na bioetanol w pokoju. Jak wysoko powinno się umieścić swój wiszący kominek? Wysokość powinna być taka, aby kominek znajdował się w zasięgu naszych oczu.

Odbywa się to za pomocą dostarczonych śrub. Po zainstalowaniu kominka na ścianę należy upewnić się, że kominek jest prawidłowo zainstalowany i nie opada przed zapaleniem.

Więcej wiedzy znajdziesz na:  https://kominki.ratur.com.pl/237-biokominki-wiszace-
KOMENTARZE:

Brak komentarzy