Powrót do: Hobby

Jakie instrumenty klawiszowe dla dziecka


Nauka gry na instrumencie to wyzwanie, ale też szansa rozwinięcia talentów i eksploracji wspaniałego świata muzyki. Zastanawiasz się jaki instrument wybrać dla dziecka na początku jego artystycznej przygody? Istnieje wiele ścieżek, którymi można podążyć, instrumenty klawiszowe to nie tylko klasyczne pianina akustyczne, ale również pianina cyfrowe czy keyboardy. Jak ustalić czego potrzebuje początkujący, młody muzyk? Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Szkoła muzyczna czy nauka w ramach hobby?

Uczniowie szkół muzycznych zazwyczaj ćwiczą grę na tradycyjnych pianinach analogowych, a przynajmniej tę opcję preferują szkoły. Kontakt z "żywym" instrumentem jest bardzo istotny dla wielu nauczycieli, warto więc zastanowić się, czy szkoła, do której uczęszcza dziecko, ma jakieś preferencje lub zalecenia w kwestii instrumentów używanych do ćwiczeń w domu.

Dobry sklep z instrumentami klawiszowymi na pewno pomoże w wyborze odpowiedniego modelu, także w przypadku wyboru pianina cyfrowego.

Instrumenty klawiszowe - Potrzeby i funkcjonalność

Doświadczeni pianiści mają swoje preferencje dotyczące wyważenia klawiatury, barwy dźwięku, a nawet faktury klawiszy. Różnice wynikające z technologii zdają się mieć szczególne znaczenie w przypadku pianin cyfrowych.

Wybierając pianino cyfrowe, warto je przetestować i zastanowić się, czy dodatkowe funkcje, które oferuje dany model, okażą się przydatne w nauce gry na wczesnym etapie.

Warunki mieszkaniowe i okoliczności

Wybierając instrument, należy zastanowić się, czy posiadamy odpowiednie warunki do jego użytkowania. Pianina akustyczne ważą średnio około dwustu kilogramów, są więc bardzo ciężkie i trudne do przeniesienia.

Jeżeli mieszkasz w bloku, na ósmym pietrze i musisz zachować ciszę o każdej porze dnia, pianino cyfrowe może okazać się lepszym (lub jedynym) rozwiązaniem. Odpowiedni sklep z instrumentami klawiszowymi z pewnością przyjdzie z pomocą przy wyborze pianina spełniającego potrzeby młodego ucznia.

Pianino wybrane do nauki na wczesnym etapie, nie musi być najlepsze i najdroższe, ale z pewnością musi spełniać swoją funkcję. Warto dokładnie przemyśleć jakie cechy instrumentu są kluczowe dla procesu nauki i przed zakupem zasięgnąć porady ekspertów.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy