Powrót do: Dom

Piece na słomę do twojego domu


Piece na słomę

Kotły zasilane biomasą są coraz chętniej stosowane w wielu miejscach, ponieważ dają możliwość ogrzania wielu powierzchni w efektywny sposób, przy wykorzystaniu ekologicznych paliw. Ważne jest jednak, aby piec na słomę, był odpowiednio zbudowany i zaprojektowany, aby działał prawidłowo.

Firma Heyk posiada ogromne doświadczenie w budowie tego typu konstrukcji, dzięki czemu może zagwarantować wysoką jakość dostarczanych produktów.

Każde realizowane zlecenie przez tę firmę jest wykonywane w sposób profesjonalny. Warto rozważyć zakup takiego pieca, ponieważ obecnie tylko 1/3 słomy w Polsce jest wykorzystywana w sposób efektywny, co sprawia, że jest bardzo dużo paliwa, którym można zasilić takie piece

Gdzie mogą być stosowane piece na słomę?

Piece_na_slome_do_twojego_domuJuż dziś piece na słomę są wykorzystywane w wielu branżach, ponieważ cechują się dobrymi właściwościami. Najczęściej są oczywiście spotykane w rolnictwie, gdzie służą do ogrzewania chlewów, gorzelni oraz suszarni.

Kotły stacjonarne są zazwyczaj instalowane w dużych budynkach, natomiast można także spotkać kotły mobilne, które mogą służyć jako małe ciepłownie do zasilania budynków rolnych oraz mieszkalnych.

Do tego typu kotłów, można także dołączyć wytwornice pary, które jeszcze bardziej zwiększa zastosowanie tego typu konstrukcji. Mobilne kotły na biomasę mogą być ładowane paliwem również bezpośrednio przy pomocy ciągnika, co ułatwia korzystanie z nich. 

Zalety pieców na słomę

Spalanie słomy w takim piecu jest bardzo wydajnym i efektywnym procesem, a do tego słoma to paliwo odnawialne, dlatego nie ma problemu z dostępem do niej.

W takich piecach można również spokojnie spalać inne biopaliwa takie jak trociny, brykiet, zrębek oraz pellet. Kotły na biomasę to ekologiczne i przyjazne środowisku konstrukcje, które według badań są pod względem emisji dwutlenku węgla, naturalne dla atmosfery.

Dużą zaletą takich kotłów jest także to, że wytwarzają stosunkowo niewielką ilość popiołu. Wytworzony popiół nadaje się także do stosowania jako nawóz naturalny. Jak wiec widać zastosowanie kotłów jest naprawdę szerokie, dlatego warto się zastanowić nad zakupem tego typu urządzenia.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy