Powrót do: Dom

Zabawki dla dzieci - drewniane


Jakie wybrać zabawki dla niemowlaka?

Maluch jest ciekawy i chętnie zapoznaje się z nowymi przedmiotami. Dlatego tak ważne jest, aby zabawki niemowlęce były bezpieczne. Wybierając zabawkę sprawdź, czy posiada ona niezbędne certyfikaty potwierdzające jej jakość.

Ponieważ dziecko chętnie wkłada wszystko do buzi - szczególnie, gdy jest na etapie ząbkowania - zwróć uwagę, aby produkt można było łatwo utrzymywać w czystości. Zabawki dla niemowląt są przystosowane do dłoni dziecka - mają odpowiednie wymiary i są lekkie. Maluszek z łatwością może je trzymać, obracać i oglądać. 

Co to są zabawki edukacyjne?

Terminem “zabawki edukacyjne” określa się wiele, różnych produktów. Są to zarówno klocki, jak i ksiażeczki, przytulanki, kolorowanki i zabawki zręcznościowe. Wspierają rozwój dziecka i zachęcają do aktywności i zabawy https://tamaja.pl/zabawki-dla-niemowlat.

Zabawki_dla_dzieci_drewnianeSą chętnie wybierane przez rodziców, ponieważ potrafią zająć smyka na dłużej. Zabawki edukacyjne są wyjątkowo funkcjonalne. Są też doskonałym wyborem, jeżeli maluch jest ciekawym świata spryciarzem, który szybko się nudzi.

Zostały zaprojektowane tak, aby dziecko miało za każdym razem coś ciekawego do odkrycia. Bawiąc się zabawkami edukacyjnymi, dziecko rozwija swoją sprawność manualną i intelektualną. Wspomagają one proces kształtowania koordynacji ręka - oko. Oznacza to, że malec ćwiczy tym samym myślenie przyczynowo-skutkowe i umiejętności logicznego myślenia.

Zabawki kreatywne stymulują u dziecka umiejętności twórczego myślenia. Są to zabawki niebanalne i pomysłowe. Dziecko może bawić się nimi w różnorodny sposób używając swojej wyobraźni.

Czy warto kupić dziecku drewniane zabawki?

Zabawki z drewna są od kilku lat jednymi z najchętniej wybieranych produktów. Rodzice cenią ich walory estetyczne i jakość wykonania. Zabawki drewniane są trwałe, naturalne i ekologiczne, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść.

Ich niepodważalną wartością jest skład, wolny od szkodliwych substancji. Ma duże znaczenie w kontekście troski o zdrowie malucha. Drewniane zabawki są alternatywą do tanich, mniej trwałych, pstrokatych zabawek z plastiku. Dlatego śmiało można powiedzieć, że wykonane z drewna klocki, gryzaki, samochodziki i figurki doskonale wpisują się w aktualne trendy. 

Jeżeli szukasz oryginalnej zabawki dla dziecka, która wspiera jego rozwój na wielu płaszczyznach, jest trwała, bezpieczna i dopasowana do potrzeb malucha - zainspiruj się naszymi propozycjami. Zarówno zabawki edukacyjne, jak również kreatywne, czy też drewniane są propozycją z najwyższej półki. Maluch nie będzie się nimi nudził!
KOMENTARZE:

Brak komentarzy